EN RU UK

Звіт про відвідування виставки дизайна Salone del Mobile -2018 в Мілані

Salone del Mobile -2018. Наш невеликий звіт і спостереження по тижню дизайна в Мілані. Ми не будемо писати- це тенденції ,або напрям в тій чи іншій області. Вся виставка була підпорядкована ідеї екології планети і не дарма більшість стендів були рясно декоровані елементами тропіків Африки та Латинської Америки-джунглі, пальма і її лист як символ всюди присутній в експозиціях.

Кольори-основа сірий і його відтінки, а також пастельні землянистого кольору в комбінації з невеликими акцентними кольорами. Декотрі виробники м’яких меблів використовували акцентні, як основні. Широка гама зелених відтінків (пляшковий, малахіт, патина, тундра), жовта гамма-колір карі, куркума, гірчичний, палітра червоних кольорів-від цегляного до кольору масла чилі. Виробники використовували також і рожеву палітру -відтінки кольору фламінго, темно і світлокоралові кольори.

В меблях характерний функціоналізм і практичність, простота форм. Немає жорстких прямих форм.Журнальні столи-частіше композиція з декількох столиків різної геометрії, частіше круглих або заовалені. Дзеркала-практично відсутні прямокутні, заовалені, радіусні форми. Дзеркала як декор на площині стіни у вигляді комбінації декількох неправильної форми елементів.

В килимах-чіткий геометричний малюнок,частіше ромбоподібний.

Камінь в стільницях, топах тумб і комодів, журнальних столів-найбільш популярний з натуральних-темні породи (повернення до Imperador dark), штучні камені-імітація натуральних темного відтінку.
Тумби-асиметричні композиції (різні тумби або з одного боку тумба, з іншого столик) .Тумби часто радісно або закруглені. Столи обідні-форми теж заовалені, легкі полегшені стільниці.
Двері гардеробні шаф-часто оббиті тканиною або шкірою.
Взагалі тенденція до поєднання в одному предметі інтер’єру декілька матеріалів и фактур-наприклад,каменю,дерева та шкіри.

Кухні-практичність і функціональність. Іноді домашня кухня наближається до професійної за своєю естетикою-нержавіючі поверхні острова і конструкції витяжки над ним, яка теж несе сою функцію у вигляді полиць, ніш і т.п. Максимальне використання різних профілів для відкривання і практично повна відсутність ручек. Технологія-touch, повсюдно внутрішнє освітлення шаф, тумб, пеналів, ящиків.

Освітлення.Всілякі підсвічування ящиків, поличок, функціонально при відкриванні, так і декоративно.Люстри і багато підвісів-легкі,простої,часто кулястої форми.